Žalgiris prvi učesnik Fajnal fora

• 26.04.2018. 21:35

Košarkaši Žalgirisa prvi su učesnici Fajnal fora Evrolige u Beogradu, pošto su savladali Olimpijakos sa 3-1 u seriji.

Žalgiris je u četvrtoj utakmici serije u Kaunasu slavio rezultatom 101:91 i tako došao do velikog uspjeha.

U "Žalgirio areni" sve je bilo jasno već na poluvremenu u kojem je domaćin ubacio 51 poena – igrači Šarunasa Jasikevičusa bili su veoma raspucani, među njima i srpski reprezentativac Vasilije Micić, pa je drugih 20 minuta bila čista formalnost.

Nisu domaći igrači spuštali nogu sa gasa ni u trećoj četvrtini, ali se sve promijenilo u posljednjoj dionici u kojoj su igrači u crveno-bijelim dresovima izvršili veliki pritisak.

Ne samo da su ublažili poraz, već su umalo odveli utakmicu u dramatičan finiš, ali vremena za preokret ipak nije bilo.

Najefikasniji u pobjedničkom sastavu bio je Kevin Pengos sa 21 poenom i 4 asistencije, a u posljednjim minutima prestigao je Edgarasa Ulanovasa koji je susret završio sa 20 poena i 9 skokova. Tupan je dodao 11, a spomenuti Micić svih 9 poena postigao u prvom poluvremenu (3-5 za tri), uz po dva skoka i asistencije.

S druge strane, Spanulis je bio najefikasniji sa 19, dva manje dodao je Strelnieks, 15 je imao Papanikolau, dok je 12 dodao Vajtler. Nikola Milutinov je za 11 minuta zabilježio 3 poena i uhvatio 6 lopti. U drugoj utakmici današnjeg programa Baskonija dočekuje Fenerbahče – šampion Evrope vodi 2-1 u seriji i Žalgiris će u Beogradu igrati protiv pobjednika te serije.

Fajnal for Evrolige na programu je od 18. do 20. maja u Beogradskoj areni.