• 06.06.2014. 12:41

Bitka za prsten počela JE noćas u Teksasu, Majami kontrolisao igru, a onda ostao bez Lebrona koji nije mogao protiv grčeva. San Antonio je okrenuo utakmicu u posljednjoj četvrtini, na kraju 110:95, Sparsi vode sa 1:0!

Bilo je kao u sauni, kvar na sistemu hlađenje je napravio pakao u "Alamu". Nije da Hit nije navikao na vrućinu, dolaze sa Floride. Šalu na stranu, uz probleme sa povredom Lebrona Džejmsa, odigrali su očajnu posljednju četvrtinu, San Antonio je taj dIo igre dobio sa 36:17 i otvorio finale pobjedom.

Lebron je i prije dve godine u finalu imao grčeve, dok mu je sinoć ukazivana pomoć, rival je napravio seriju od 15:4, jasno je da bez njega u punoj formi šampion teško može da odbrani titulu. On je meč završio sa 25 poena, ali je odigrao "samo" 33 minuta i nije bio na parketu kada se meč lomio.

Deni Grin se probudio na vrijeme, serijom poena je otvorio vrata pobjede u poslednjoj četvrtini. Sparsi su meč završili nizom od 16:3. Grin je 11 od ukupno 13 poena postigao u posljednjoj četvrtini.

Inače, problemi sa strujom su doveli do kvara sistema za rashlađivanje, izgledalo je da domaće to zabavlja, odjekivale su pjesme koje imaju riječ "vruće" u refrenu...

Neko reče, sve je podsjećalo na one vruće mečeve osamdesetih između Bostona i Lejkersa. Podsjetimo, Majami je izjednačio rekord Seltiksa iz osamdesetih, ovo je njihovo četvrto uzastopno finale, dobili su prethodna dva.

U posljednjih deset minuta gosti su ušli sa 86:79, posle trojke Boša, ali se sve raspalo kada je Lebron probao da se vrati na teren i nije mogao ni sam da izađe sa terena.
"Bio je to udarac u stomak", priznao je Spolstra nakon meča. Kod San Antonija Đinobili je ubacio 16 poena i imao 11 asistencija, Parker dodao 19 uz 8 dodavanja, dok je Dankan uz 21 poen uhvatio 10 lopti.

Na drugoj strani, kako rekosmo Lebron 25, Vejd 19, Boš 18 i 9 uhvaćenih lopti. Sparsi su imali 10 skokova više, ali su izgubili čak 22 lopte i preživjeli, najviše zahvaljujući činjenici da su imali blizu 60% šut.

Naredni meč je takođe u Teksasu, u nedelju.