Vavrinka u finalu Rolan Garosa!

• 09.06.2017. 17:43

Sten Vavrinka plasirao se u finale Rolan Garosa pošto je poslije pet setova i velike borbe savladao Endija Marija, 7:6, 3:6, 7:5, 6:7, 1:6.

Bio je ovo 18. međusobni susret Britanca i Švajcarca, a Vavrnika je uspio da ostvari osmi i da se tako revanšira za poraz u Bulonjskoj šumi prošle godine, takođe u borbi za finale.

Već od samog starta meča na "Filip Šatrijeu" je krenula velika borba, a prvi dio duela je dobio Mari u taj-brejku. On je u prvom periodu igre imao minus od 5:3, ali je poslije uspješno osvojenog brejka Vavrinke odmah uzvratio, te se ušlo u neizvjesnu završnicu.

Mari je bio odličan u defanzivi, čekao je greške Švajcarca, a i u taj-brejku je krenuo bolje, ali je brzo došlo do preokreta. Vavrinka je imao set-loptu pri rezultatu 6:5, ali je ponovo Škot na sjajan način sačuvao "kožu", a zatim i poslije sat i deset minuta igre uspio da povede sa 1:0, 7:6 (8-6).

U drugom setu se vodila neizvjesna borba sve do sedmog gema, kada je Vavrinka brejknuo protivnika za 4:3, i to ostavivši Marija bez osvojenog poena. Sten je agresivnijom igrao nastavljao da forsira protivnika, pa je sačuvao prednost, a zatim i poslije 48 minuta uspio da izjednači.

Naredni set je donio nova uzbuđenja, iako se činilo da je bliži njegovom osvajanju. On je poveo na startu sa 3:0, ali se Mari polako vraćao, pritiskao Vavrinkin servis, da bi na kraju u velikom stilu dobio set sa 7:5, za prednost u setovima od 2:1.

U četvrtom setu su oba igrača čuvali svoje servise, i to od početka do kraja tog perioda igre. Ponovo je odlučivao taj-brejk, a u njemu je dominirao Švajcarac. Ostvario je tri-mini brejka, a ključni je poen bio za prednost od 4:2.

Na kraju je uslijedio potpuni slom Marija. Poslije sjajne rovovske borbe, Vavrinka je demonstrirao silu u petom setu, a za njegovo osvajanje mu je trebalo 34 minuta. Mariju je "pukao" servis, što je Švajcarac lako iskoristio, te mu je "dozvolio" samo jedan gem.

Ovim trijumfom Vavrinka će se preskočiti srpskog tenisera Novaka Đokovića na ATP listi.

Vavrinka sada čeka boljeg iz duela Rafaela Nadala i Dominika Tima, a taj meč bi trebo uskoro da počne.