Trojka uz zvuk sirene donijela pobjedu Zvezdi

• 01.05.2018. 08:04

Košarkaši Crvene zvezde pobijedili su Tamiš sa 87:86, u petom kolu grupe A Superlige Srbije.

Trojku uz zvuk sirene za pobjedu pogodio je Stefan Janković i Zvezda je tako izbjegla još jedan šokantan poraz.

Najefikasniji u pobjedničkom sastavu bio je Feldin sa 22 poena, a pratili su ga Janković sa 14, Čović sa 11 i Ročesti sa deset.

Bolji od ostalih kod domaćih bio je Smiljanić sa 19 i Vitković sa 16 poena, dok su dvocifireni još bili Hristov (12) i Knežević (10).

Utakmica je otvorena u veoma brzom ritmu i u takvom stanju na terenu Tamiš se odlično snašao (20:16). Međutim, ulaskom Džejmsa Fledina i Filipa Čovića Zvezda je napravila seriju 9:0 i sa +5 završila prvu dionicu, 25:20.

Crveno-bijeli dobro su krenuli i u nastavku druge četvrtine, a odličnu energiju s klupe dao je Stefan Janković koji je imao sjajno zakucavanje.

Ipak, šutevima sa distance Tamiš je uspio da održi priključak i da na poluvreme ode zaostatkom od šest poena, 47:41.

U drugom poluvremenu Zvezda je zaigrala mnogo bolje i na sredini treće dionice došla do maksimalnih +17, 64:47. Međutim, Tamiš nije odustao i ubrzo se vratio u meč.

Totalni priključak uhvatili su u četvrtoj dionici, kada su serijom Hristova i Smiljanića došli do izjednačenja, 75:75. Do kraja meča igralo se koš za koš.

Tamiš je bio pred pobjedom, pošto su imali loptu i +2 na samo sedam sekundi do kraja meča. Ipak, Vitković je izgubio loptu prilikom izvođenja auta i crveno-bijeli dobili su novu priliku.

Feldin je izveo aut, lopta je došla do Jankovića koji je neometan pogodio šut van linije 6,75. Vremena više nije bilo i Zvezda je zabilježila četvrtu pobjedu u Superligi Srbije.