Zvezdi još jedan derbi, sedmi uzastopni poraz Partizana

• 14.03.2021. 21:54

Košarkaši Crvene zvezde u derbiju 21. kola ABA lige, u dvorani "Aleksandar Nikolić", pobijedili su Partizan rezultatom 73:64 i u 44. međusobnom duelu zabilježili 23. trijumf. Ove sezone učinak u svim takmičenjima je 3-0 za klub sa Kalemegdana.

Crveno-bijeli imaju učinak 15-2, dok je tim iz Humske upisao sedmi uzastopni poraz u regionalnom takmičenju i sa skorom 7-13 osmi je na tabeli.

Poslije izjednačenje prve četvrtine, Zvezda je u uvodnom dijelu drugog perioda zaigrala mnogo bolje i serijom 13:2 u 17. minutu došla do maksimalnih 16 poena prednosti – 35:19.

Gosti iz Humske su ipak uspjeli da se konsoliduju, vrate se na jednocifreni minus (37:29) i najave nešto uzbudljiviji nastavak meča.

Crno-bijeli su početrom trećeg perioda došli do 41:38, ali i pored velike borbe i mnogo utrošene energije nisu uspjeli da zadrže priključak. Zvezda se ponovo „odlijepila“ na 55:44, ali ni to nije bilo dovoljno za mirniju završnicu.

Tim iz Humske početkom posljednjeg perioda bio je na samo pet poena zaostatka (57:52), ali je Zvezda serijom 14:4 definitivno prelomila utakmicu i upisala 15. trijumf u regionalnom takmičenju.

Crveno-bijeli u sljedećem kolu dočekuju Cibonu, a Partizan u Hali sportova „Ranko Žeravica“ igra sa Mornarom.

• 22:15 Вечерње вијести

• 22:30 Серија: Развратник (16+)

Серија: Развратник

• 23:30 Серија: Ред Рок

Серија: Ред Рок