ABA liga

Zvezda "stotkom" nastavila dominaciju na Jadranu!

• 17.11.2018. 21:16

Košarkaši Crvene zvezde savladali su Mornar sa 104:71 u osmom kolu ABA lige.

Izabranici Milana Tomića ostvarili su i osmi trijumf u isto toliko utakmice, dok je ekipa iz Bara doživjela šesti poraz.

Zvezda je od kraja prve četvrtine zaigrala furiozno, do kraja meča nije ispuštala prednost i zasluženo je došla do nove pobjede.

Najefikasniji u pobjedničkom sastavu bio je Bili Beron sa 18 poena, Odžo je ubacio 14, dok je Simanić ubacio 11, odnosno Ristić 12.

Kod Mornara Taj Voler je ubacio 19, Braun 17 (2/17 iz igre), dok su svi ostali bili jednocifreni.

Mornar je veoma dobro krenuo utakmicu, ubacili su veliki broj poena za samo tri-četiri minuta, međutim Zvezde je od tog trenutka zaigrala "paklenu" odbranu i ekipa iz Bara nije postigla koš u posljednja četiri minuta prve dionice.

U drugoj prednost "crveno-bijelih" samo je rasla i na poluvrijeme se otišlo sa velikih plus 18, 50:32.

Mornar je u trećoj dionici uspio preko Taja Volera da dođe na "samo" minus 10, međutim Zvezda je odmah imala odgovor. Do kraja treće četvrtine razlika je ponovo porasla i u posljednjoj četvrtini nije se postavljalo pitanje pobjednika.

Prednost je na kraju otišla i na preko 30 poena, što dosta govori o završnici meča.