Zvezda srušila PAO u Atini: Lojd pokazao klasu

• 19.03.2021. 21:58

Košarkaši Crvene zvezde pobijedili su Panatinaikos 86:82 u Atini u 30. kolu Evrolige, uz izvrsno izdanje Džordana Lojda koji je postigao 27 poena.

Crveno-bijeli imaju skor 9-21 na pretposljednjoj poziciji, a Zeleni su mjesto iznad sa 10 pobjeda i 18 poraza.

Bolje je počeo Panatinaikos meč i poveo je sa 9:0, a Zvezda hvata priključak preko Lojda i Jagodića Kuridže početkom druge četvrtine.

Na poluvremenu je bilo 40:40, da bi trojkama Lazića i Dobrića poveo Radonjićev tim sa 48:44. Uslijedio je niz izgubljenih lopti Zvezde i serija 15-0 Panatinaikosa. Međutim, crveno-bijeli se nisu predavali, Volden je vezao osam poena, napadala je Zvezda i dolazila do slobodnih bacanja – upravo na taj način Lojd i Radanov donijeli su gostima 60:59 na kraju treće četvrtine.

Važnu trojku ubacio je Simonović na startu posljednjeg perioda, a onda je Lojd preuzeo štafetu, dao je važne poene za +8 Zvezde (75:67), ali Papapetru i Hezonja vraćaju PAO u igru.

Sent-Ros daje trojku, a onda Lojd iz igre jedan na jedan uzvraća istom merom za 82:79 na 48 sekundi do kraja.

Hezonja promašuje trojku na 29 sekundi do kraja, PAO prvobitno nije pravio faul, a onda je na 11 sekundi do kraja Mitoglu faulirao Lazića koji daje oba penala za 84:79.

Iako je Hezonja dao trojku iz velike udaljenosti, Lojd s penala ovjerava trijumf crveno-bijelih.

U sljedećem kolu Zvezda narednog četvrtka gostuje CSKA u Moskvi, dok PAO istog dana gostuje Efesu.

(Foto: Sport klub)