ABA liga

Zvezda sigurna protiv Krke i sve bliža prvom mjestu

• 20.04.2021. 21:06

Košarkaši Crvene zvezde savladali su ekipu Krke u Novom Mestu rezultatom 98:57 u odgođenom meču 18. kola ABA lige.

Ovim trijumfom Zvezda je preuzela prvo mjesto na tabeli, dok je Krka korak bliže plej-autu.

Crvena zvezda je sada usamljena na vrhu tabele sa skorom 22-3 i ukoliko pobijedi u Zadru, u posljednjem kolu regularnog dijela sezone, kao prvi će ući u plej-of, a to znači da će imati prednost domaćeg terena.

Krka ima skor 8-17 i utakmica posljednjeg kola, a to će biti gostovanje FMP-u, biće od ogromne važnosti za slovenački tim da izbjegne pretposljednje 13. mjesto na tabeli, koje vodi u plej-aut sa drugoplasiranim timom iz ABA 2 lige.

Od početka meča Zvezda je igrala u "šestoj brzini", pa je tako prvo poluvrijeme riješila u svoju korist rezultatom 54:22, a zatim su košarkaši srpskog tima prebacili u "nižu brzinu", ali je i to bilo dovoljno da i u drugih 20 minuta budu bolji za osam poena.

Kod Krke su samo Rok Stipčević i Adin Vrabac dogurali do dvocifrenog učinka, obojica su postigli po 10 poena, dok su se u redovima Crvene zvezde svi igrači upisali u strijelce, a najefikasniji su bili Marko Simonović sa 15, Duop Rit sa 13, Aleksa Uskoković sa 11 i Ognjen Dobrić sa 10 poena.

U 20.30 časova počela je veoma važna utakmica Cibone i Cedevita Olimpije, za domaćina u borbi za opstanak, a za gosta u borbi za plej-of i to je posljednja zaostala utakmica, pošto će 26. i 27. aprila biti odigrano posljednje kolo regularnog dijela sezone.

Tabela: Budućnost 22-4, Crvena zvezda 22-3, Igokea 19-6, Mornar 18-7, Cedevita Olimpija 17-7, Mega Sokerbet 14-11, Partizan 11-13, FMP Železnik 10-15, Zadar 9-16, Borac, Split i Krka 8-17, Cibona 8-16 i Primorska 0-25.

• 19:00 АТВ Вијести

Центална информативна емисија АТВ-а у којој доносимо преглед најважнијих информација и догађаја из земље, региона и свијета тачно у 19 часова.

• 20:00 Тет а тет са Татјаном Трнинић