Evroliga

Zvezda prekinula seriju poraza

• 18.12.2020. 22:50

Košarkaši Crvene zvezde savladali su na svom parketu ekipu Valensije sa 76:73 u meču 15. kola Evrolige.

Srpski klub prekinuo je niz od pet uzastopnih poraza u elitnom takmičenju, savladavši Valensiju u Beogradu.

Zvezda je do pobjede došla nakon još jedne neizvjesne i dramatične završnice u Evroligi, u kojoj se ovoga puta bolje snašla.

Valensija je nešto bolje otvorila meč, imala bolji protok lopte u napadu i pogađala u visokim procentima.

Ipak, crveno-bijeli imali su odgovor za takvu igru i konstantno u prvoj četvrtini držali korak za španskim rivalom.

Početkom i sredinom druge četvrtine, Crvena zvezda zaigrala je znatno bolje na obje strane parketa i to se odrazilo i na rezutlat.

Druga dionica pripala je Zvezdi rezultatom 25:14, čime je domaćin stekao osjetniju prednost.

Izabranici Saše Obradovića održavali su prednost, koja je iznosila od sedam do deset poena, da bi krajem treće i početkom četvrte posljednje četvrtine, Valensija "oživjela" i potpuno anulirala deficit.

Po ko zna koji put, Zvezdu je očekivala neizvjesna završnica, u utakmici u kojoj su imali dvocifrenu prednost.

Ipak, ovoga puta, domaći košarkaši uspjeli su da budu poprilično skoncentrisani i posvećeni na terenu i upišu pobjedu.

Davidovac, O'Brajant i Lojd preuzeli su odgovornost u finišu susreta i pogocima donijeli pobjedu svojoj ekipi.

Lojd je protiv svoje bivše ekipe ubacio 20 poena, drugi pomenuti Amerikanac dodao je 15, a Davidovac osam poena u pobjedničkoj ekipi.

U redovima Valensije istakli su se Labejri i Prepelič, koji su postigli po 15 poena, Tobi postigao 11.

• 07:00 Емисија: АТВ јутро

Сваког радног дана од 6 часова и 55 минута и викендом од 8 часова и 30 минута очекују вас актуелне теме, најновије информације и занимљивости.

• 09:00 Серија: Крваво цвијеће (Р)

• 10:00 Телетрговина

• 10:15 Ловачки савети

ТВ серијал "Ловачки савети" се бави саветима за ловце и оне који би то да постану.

• 10:40 Телетрговина

• 10:55 Серија: Истине и лажи (12+)

Серија, која је доживљела велики регионални успјех, и даље је на самом врху гледаности, у вама ће сигурно измамити најискренија осећања, а препрекама, динамиком и напетим развојем судбина ликова, 'купиће вас' и постати ваша омиљена домаћа серија.