Zvezda nemoćna protiv Barselone

• 22.01.2021. 21:24

Košarkaši Crvene zvezde u 21. kolu Evrolige poraženi su od Barselone u dvorani "Aleksandar Nikolić" rezultatom 72:60.

Crveno-bijeli su upisali 14. poraz i sa učinkom 7-14 na diobi su pretposljednjeg mjesta sa Asvelom, dok su Katalonci upisali četvrti uzastopni trijumf i sa skorom 14-6 dijele prvo mjesto sa CSKA.

Ekipa trenera Dejana Radonjića u ponedjeljak je iznenadila Real u Madridu, ali protiv drugog velikana iz Španije nije imala šanse. Gosti su bili bolji rival od prvog do posljednjeg minuta, a za utjehu timu sa Kalemegdana su dobri trenuci u finišu oba poluvremena.

Katalonci su veoma brzo došli do osjetnije prednosti, u 8. minutu bilo je 18:6, a sprski predstavnik je pred odlazak na odmor uspio da se približi i dođe na samo četiri poena minusa.

Crveno-bijeli su se dobro držali u trećoj četvertini, imali su sve vrijeme priključak sa rivalom, međutim, ekipa Šarunasa Jasikevičijusa je serijom 8:0 u 30. minutu otišla na velikih 57:43.

U prvih 70 sekundi posljednje deonice gosti su imali šest slobodnih bacanja, realizovali su pet, a novom serijom 9:0 otišli su na nedostižnih 66:45 u 33. minutu. Beograđani su do kraja meča uspjeli da sačuvaju obraz i serijom 15:4 dođu na svega deset poena zaostatka.

Katalonci su postigli samo dvije trojke iz 18 pokušaja, a najefikasnijisu bili Kori Higins sa 14 poena, Pjer Oriola sa 12 i Rolands Šmits sa 11. Nik Kalates je upisao 10 poena, 4 skoka i 5 asistencija, a Nikola Mirotić samo 6.

Kod crveno-bijelih, koji su u duelu sa Barselonom poslije dužeg vremena mogli da računaju na Džordana Lojda, samo je Ognjen Dobrić sa 11 poena bio dvocifren. Lojd je postigao 9 (0/5 za tri), Kori Volden 8, Dejan Davidovac 7, a Kino Kolom 6 poena, uz 4 asistencije.

Katalonci su dobili posljednjih pet međusobnih duela sa Zvezdom, odnosno Beograđani nisu slavili još od 20. oktobra 2017.

Crveno-bijeli u sljedećem kolu (26.01) gostuju Efesu, a potom na svom terenu igraju sa Asvelom.