Zvezda ispala iz LŠ poslije penal drame: Falčineli i Degenek tragičari

• 16.09.2020. 19:57

Šampion Srbije Crvena zvezda poražena je u Nikoziji od Omonije u trećem kolu kvalifikacija za Ligu šampiona poslije penala 1:1 (4:2)

Crvena zvezda je svoju šansu propustila u predviđenih 90 minuta. Uspjela je Zvezda da se vrati poslije nesrećno primljenog gola u 31. minutu, kojem je kumovao Borjan a strijelac je bio Luftner. Do poluvremena Ivanić je donio izjednačenje, a onda je do 75. minuta Zvezda imala nekoliko sjajnih prilika, posebno preko Bena, ali nije bilo gola.

Golova nije bilo ni u produžecima i odlučivali su penali. Za razliku od prošle godine, ove Zvezda nije imala sreće. Sva četvorica igrača Omonije bila su precizna sa bijele tačke, dok je golman Fabijano odbranio udarce Falćineliju i Degeneku, a Gavrić i Ben su bili precizni. Ovo je ujedno prva eliminacija Crvene zvezde sa bijele tačke poslije 32 godine kada je Milan u osmini finala Kupa šampiona bio uspješniji.

Crvenu zvezdu očekuje žrijeb za plej-of Lige Evrope u kojem će biti među povlašćenim timovima, dok će Omonija protiv Olimpijakosa igrati za Ligu šampiona, sa već obezbjeđenim plasmanom u Ligu Evrope.

Trener Crvene zvezde Dejan Stanković imao je muke u sastavljanju tima, zbog povreda Marka Gobeljića, Milana Rodića, Bena, Kataija i Ričmonda Boaćija. Ipak, svi su u sastavu osim najsvežije povređenog Boaćija, koji nije ni doputovao na Kipar, a umesto njega najistureniji u napadu Zvezde biće Aleksa Vukanović.

• 10:40 Телетрговина

• 10:55 Серија: Истине и лажи (12+)

Серија, која је доживљела велики регионални успјех, и даље је на самом врху гледаности, у вама ће сигурно измамити најискренија осећања, а препрекама, динамиком и напетим развојем судбина ликова, 'купиће вас' и постати ваша омиљена домаћа серија.

• 11:40 Телетрговина

• 11:55 Вијести

Први преглед најважнијих вијести из земље, региона и свијета.

• 12:00 Телетрговина

• 12:15 Емисија: Народ Прича (Р)

Ауторска путописно-репортажна емисија новинарке Биљане Стокић, откриће вам шта срце народа прича о Српској, о традицији и историји наших градова и села, о њиховој свакодневици и борби за очување правих вриједности, марљивом раду, вјери, и љубави према њиховој и нашој, отаџбини.