Kup Srbije

Zvezda bolja od Radnika, poznati svi polufinalisti

• 13.03.2019. 21:28

Crvena zvezda – Radnik 2:1 (2:0). Fudbaleri Crvene zvezde savladali su na svom terenu ekipu Radnika i plasirali se u polufinale Kupa Srbije. Prethodno su isto učinili Partizan protiv Napretka, Mladost protiv Spartaka i Radnički protiv Vojvodine.

Fudbaleri Crvene zvezde savladali su Radnik iz Surdulice sa 2:1 i postali posljednji tim koji se plasirao u polufinale Kupa Srbije.

Prethodno su to učinili Partizan protiv Napretka, Mladost protiv Spartaka i Radnički protiv Vojvodine.

Zvezda je prilično lako došla do polufinala najmasovnijeg klupskog takmičenja, a uzbuđenja je bilo smao u posljednjih nekoliko minuta utakmice.

Zvezda je tokom većeg dijela susreta imala terensku inicijativu, koju u više navrata nisu iskoristili dekoncentrisani napadači, dok je Radnik malo toga pokazao u 90 minuta fudbala na stadionu "Rajko Mitić".

Zvezda je povela u 17. minutu, kada je Mirko Ivanić postigao gol glavom, poslije kornera sa desne strane.

U finišu prvog dijela Ben je fenomenalno izveo slobodan udarac i povisio na 2:0, a tim rezultatom se otišlo na odmor.

U nastavku je Radnik zaigrao kudikamo agresivnije, ali je i dalje Zvezda bila tim koji diktira tempo i stvara šanse.

Kada se čekalo da sudija Nikolić označi kraj meča, Radnik je dobio penal, koji je u pogodak pretvorio Igor Zlatanović, najbolji strijelac ekipe.

Ipak, Radnik nije imao vremena da izbori nastavak, pa su crveno-bijeli postali posljednja ekipa koja se plasirala u polufinale Kupa Srbije.

Prethodno, Mladost je kao gost bila bolja od Spartaka sa 2:1, istim rezultatom Radnički je u Nišu savladao ekipu Vojvodine, dok je Partizan bio ubjedljiv u Kruševcu – 4:0.

U polufinalu se igraju dva meča, poslije kojih će biti poznato koje dvije ekipe će se boriti za prvi trofej u sezoni.