NBA

Važna pobjeda Netsa, Bobi sjajno iskoristio minutažu VIDEO

• 07.04.2019. 08:09

Ekipa Bruklin Netsa ostvarila je važnu pobjedu u borbi za mjesto u plej-ofu, savladavši Milvoki Bakse 133:128.

Bez svoje najveće zvijezde, Janisa Adetokumba, Baksi su u dva navrata uspjeli da nadoknade dvocifren zaostatak, krajem prvog poluvremena i u trećoj četvrtini, ali presudila je borbenost Netsa kojima je pobjeda bila mnogo bitnija u ovom duelu.

U neizvjesnoj završnici, Džoi Heris je na minut i po prije kraja pogodio torjku za prednost od 131:128, a pobjedu je potom potvrdio Dianđelo Rasel nakon sjajnog prodora.

Ovo je prva pobjeda Bruklina nad Baksima u ovoj sezoni. Netsi sada imaju šansu da budu i sedmi u svojoj konferenciji, a nije isključeno da se u prvoj rundi plej-ofa sastanu upravo sa večerašnjim protivnikom.

Bruklin je na ovom meču imao čak osmoricu igrača sa dvocifrenim učinkom, a prednjačili su Rasel sa 25 i Karis Levert sa 24. Značajan doprinos pružili su i Džered Dadli sa 16 poena i Džoi Heris koji je ubacio 14.

Kod Baksa, Erik Bledso je stigao do rekorda sezone od 34 poena, a imao je i 11 skokova.

Filadelfija je stigla do 50. pobjede u sezoni, pošto je slavila u Čikagu protiv Bulsa 116:96.

Džej Džej Redik je bio najefikasniji sa 23 poena, Džoel Embid je stigao do dabl-dabla (20 poena i deset skokova), a dobar je bio i Boban Marjanović, koji je za deset minuta u igri postigao deset poena i uhvatio sedam lopti.

Kod Čikaga, jedini raspoložen bio je Džakar Sempson, koji je ubacio 29 poena.