Mario Gomez

VAR poništio tri gola istom igraču

• 02.12.2019. 16:12

Njemačkom fudbaleru Mariju Gomezu desio se nevjerovatan peh – poništena su mu tri gola na jednoj utakmici.

Gomez je, nastupajući za Štutgart u "Cvajti", postigao het-trik, ali poništenih golova – sve zbog VAR tehnologije.

Njegova ekipa gostovala je Sandhauzenu i poražena je rezultatom 2:1.

Domaćin je poveo u 1. minutu kada je pogodio Buhaduz, a u 10' Gomez je pogodio za 1:0. Ipak, VAR je rekao – milimetarski ofsajd.

Isti igrač povećao je na 2:0 u 24. minutu utakmice, a onda je na scenu opet stupio Gomez.

Postigao je prelijep pogodak "makazicama", ali je VAR opet imao šta da kaže. Ponovo ofsajd, ponovo milimetarski.

Kod trećeg pogotka Gomez nije ni pomislio da krene da slavi, već je odmah pogledao u sudiju. Kao i u prethodna dva navarta, minimalni ofsajd Gomeza utvrđen korišćenjem VAR-a i treći poništen pogodak.

Štutgart je sa bijele tačke došao do gola koji nije poništen, ali je to bilo dovoljno samo da se ublaži poraz.

"Bio sam prijateljski nastrojen (prema VAR-u) jer bi trebalo da je pravedan, ali je za nas napadače to katastrofa. Taj sistem, takav kakav je trenutno, je veliko sr*nje", izjavio je 34-godišnji Nijemac.