Turci se uplašili pobjede – Amerikanci preživjeli produžetak u Šangaju!

• 03.09.2019. 16:55

Košarkaši SAD savladali su Tursku 93:92 nakon dramatične završnice i produžetka u Šangaju.

Amerikanci su vodili tokom većeg dijela meča, imali su i +15 sredinom druge četvrtine, ali su potcijenili rivala.

Borbeni Turci su se postepeno vratili u meč u i došli do neriješenog rezultata narednom kvartalu, a potom sjajnom serijom koševa sa distance preokrenuli rezultat u poslednjem minutu.

Ersan Iljasova prvo polaže za 79:79, a potom krade loptu. Osman ne pogađa trojku, ali Iljasova "odbojkom" ubacuje loptu u koš iz ofanzivnog skoka za 81:79.

Amerikanci su imali desetak sekundi za napad, loše su ga organizovali, na kraju Tejtum pokušava očajnički za tri poena, promašuje, ali ga tragičar Osman faulira bukvalno uz zvuk sirene, čime Amerika dobija tri slobodna bacanja.

Međutim, bek Boston Seltiksa pogađa samo dva od tri penala pa meč odlazi u dodatnih pet minuta.

U produžetku, Amerikanci imaju mnogo sreće, jer u posljednjih 10 sekundi Dobuš Balba i Čedi Osman maše čak četiri slobodna bacanja, čime su omogućili da Amerika pobijedi sa pola poena razlike, rezultatom 93:92.