Mirza Bašić

Troickog na čelendžeru zaustavio teniser iz BiH

• 28.03.2019. 16:07

Srpski teniser Viktor Troicki nije uspio da se plasira u osminu finala čelendžera u San Brijuu pošto ga je poslije tri seta zaustavio Mirza Bašić.

Bosanskohercegovački teniser je po setovima slavio 6:4, 2:6, 6:3 za jedan čas i 55 minuta borbe.

U prvom setu Bašić je iskoristio svoje prilike, dok to Troickom nije pošlo za rukom. Ipak, Viktor je veoma dominantnim drugim setom uspio da se vrati u meč i zakomplikuje posao rivalu.

U odlučujućem dijelu igre servis nije funkcionisao kod srpskog tenisera, pa je pretrpeo dva brejka i na kraju doživio poraz.

Bašić će u osmini finala čelendžera u Francuskoj igrati protiv domaćeg tenisera Nikole Maua.

Nekada 12. teniser planete Troicki će od naredne nedjelje ostati na poziciji koju je i do sada zauzimao, te biti 242. teniser planete.

• 20:00 Тет а тет са Татјаном Трнинић