Završni masters turnir

Tim srušio Federera u Londonu

• 11.11.2019. 07:34

Austrijski teniser Dominik Tim je savladao Rodžera Federera u prvom meču na Završnom masters turniru u Londonu.

Trenutno peti igrač svijeta je oba seta dobio rezultatom 7:5, a meč je trajao 101 minut.

Ovi rivali se nalaze u Grupi B, u kojoj su smješteni i Novak Đoković i Mateo Baretini, čiji duel je pripao srpskom teniseru.

Tim je došao do pete pobjede u sedam mečeva sa Federerom, a u narednom kolu će se vjerovatno sastati sa Đokovićem.

Austrijanac je već u prvom gemu prvog seta napravio brejk, ali je tu prednost izgubio u četvrtom.

Ipak, u 11. je pronašao način da osvoji gem na servis Federera, a u sljedećem je uspio da iskoristi prvu priliku da okonča prvi set.

Velika borba je viđena u drugom setu, do 11. gema je viđena samo jedna brejk šansa, u četvrtom gemu je Federer imao priliku da stekne prednost, ali je Tim uspio da se izvuče iz neprijatne situacije.

To nije pošlo za rukom švajcarskom teniseru, mlađi rival je 11. gem, na njegov servis, dobio bez izgubljenog poena, a u 12. gemu je Federer propustio dvije brejk šanse, što je Tim umio da iskoristi, da realizuje drugu meč loptu i okonča meč.

• 14:15 Серија: Авионџије (Р) (12+)

''''Серија 'Авионџије' је домаћи ситком у режији и према идеји Саше и Ивана Ал Хамеда.

'''Серија: Од јутра до сутра (12+) (Р)

• 18:20 Емисија: Енерго клуб

Релевантне актуелности из области производње електричне енергије.