Finale Kupa Srbije

Stojković dobio 2 žuta kartona ali nije isključen, evo zbog čega

• 25.05.2021. 22:32

Kakav meč smo gledali u finalu Kupa Srbije: poluspavanku u 45 minuta i tešku monotoniju u nastavku i u produžecima, a onda totalni haos i dramu u penal seriji, na kraju pobjedu Zvezde koja je objedinila oba domaća trofeja.

Do prvih ozbiljnijih čarki došlo je posle penala Krstovića za 3:3, nakon čega je igrač Zvezde krenuo ka Stojkoviću i očito ga provocirao, na šta mu je golman crno-bijelih odgovorio guranjem lopte u lice.

Za taj potez je dobio žuti karton, drugi na utakmici, ali je ostao da brani što je mnoge na stadionu i kraj "malih ekrana" zbunilo.

Ipak, sve je bilo po propisima, jer prema pravilima, žuti kartoni dobijeni u regularnom dijelu poništavaju se za penal seriju, odnosno svaki dobijen u tom periodu se iznova računaju, tako da je Stojković ostao na golu. Ipak, svojim potezom koji je prouzrokovao prekid, poremetio je saigrače penaldžije i praktično sebi prilijepio etiketu tragičara Partizana.

(Telegraf/Foto: Nikola Tomić)