Francuska nije slučajnost

Rukomet se vratio u Srbiju - "Orlovi" deklasirali Grčku

• 13.01.2021. 18:37

Rukometaši Srbije savladali su Grčku u Zrenjaninu rezultatom 31:20 u kvalifikacijama za Evropsko prvenstvo.

Izabranici Tonija Đerone su opravdali ulogu favorita i tako osvojili nova dva boda u pohodu na EURO.

"Orlovi" su, takođe, pokazali da tri od maksimalna četiri boda protiv Francuske prije nekoliko dana nisu bila slučajnost.

Bio je ovo treći duel za reprezentativce Srbije u poslednjih osam dana, a ni ovoga puta na terenu nije bilo nekoliko standardnih igrača.

Najbolji u selekciji Srbije bio je Bogdan Radivojević sa osam golova.

Po pet su postigli Mijajlo Marsenić i Lazar Kukić, dok je četiri dodao Vukašin Vorkapić.

Kod Grčke se istakao Hristodulos Milonas sa šest golova.

Selekcija Srbije je manje-vše tokom čitavog prvog poluvremena imala tri do pet golova prednosti.

Na samom startu igralo se gol za gol, da bi sredinom prvog dijela Srbija uspjela da se odlijepi.

Najveću prednost koju je imala bila je 13:8, međutim, pravovremena reakcija grčkog selektora i tajm-aut su urodili plodom.

Gosti su napravili mini-seriju, kojom su ponovo prišli Srbiji. Najbolji u tim trenucima bio je Hristodulos Milonas.

Srbija je u finišu ponovo dodala gas, imala šansu da vrati +5 pred pauzu, ali, ipak, gosti uspjevaju da se odbrane, a onda i u poslednjim momentima smanje na 15:12.

Toni Đerona je očigledno na pauzi razdrmao svoje pulene, koji su na sjajan način ušli u drugo poluvrijeme.

Napravili su seriju od 4:0, a Grčka je svoj prvi gol u nastavku postigla tek poslije šest minuta i to iz sedmerca.

U 42. minutu je Grčka dobila prvo isključenje, da bi Srbija najveću prednost stekla u 48, kada je imala +9, da bi do kraja uspjela razliku da popnu na dve cifre.

Drame u finišu nije bilo, a Srbija je rutinski stigla do druge pobjede u ovim kvalifikacijama.

(Foto: Sportske.net)

''''''''''Серија: Од јутра до сутра (12+)