Finale Svjetske lige u vaterpolu

Delfini potopili barakude

• 23.06.2019. 17:01

Vaterpolisti Srbije u dramatičnom meču savladali su Hrvatsku u finalu Svjetske lige u Beogradu, sa 12:11.

Prvu četvrtinu dobili su Hrvati sa 2:1. Tokom druge četvrtine Srbija je povela sa 6:5. U trećoj četvrtini Hrvatska je povela sa 7:6, Srbija je uspjela izjednačiti na 7:7, ali Hrvati su ponovo poveli sa 8:7. U četvrtoj četvrtini Srbija i Hrvatska naizmjenično postižu golove. Srbija je izjednačila na 8:8, Hrvatska povela sa 9:8, Srbija izjednačila na 9:9, Hrvatska povela sa 10:9. Srbija je sa dva uzastopna gola povela  11:10, a Hrvatska u samom finišu izjednačila na 11:11. U posljednjem napadu Srbija je postigla 12 pogodak i na kraju slavila.

Pred četiri hiljade gledalaca na prepunom bazenu "Tašmajdan" dva velika rivala borila su se za trofej koji je i viza za Olimpijske igre u Tokiju 2020.

Ovo je drugi duel "delfina" i "barakuna" u Beogradu ove nedjelje, a Srbija je bila bolja u grupnoj fazi 11:10.