Srbija brzo zaboravila Švajcarsku i rutinski savladala Finsku

• 30.11.2020. 20:14

Košarkaška reprezentacija Srbije savladala je Finsku u meču četvrtog kola kvalifikacija za Evropsko prvenstvo – 75:66.

Srpska reprezentacija sada ima dvije pobjede i dva poraza, jedan trijumf više od Finske i Švajcarske, direktnih rivala za plasman na EP.

Još dva meča Srbija će odigrati u februaru, protiv Švajcarske i Gruzije, takođe u "mjehuru", ali još nije poznato gdje.

Srbija je sjajno otvorila utakmicu.

Finska je za sedam minuta košarke postigla samo jedan koš iz igre, a do kraja četvrtine uspjeli su da postignu samo još jedan, za ukupno sedam poena za 10 minuta.

"Orlovi" su od prvog minuta kontrolisali igru i imali su +10 poslije prve dionice, ali je ta prednost mogla i morala da bude veća.

Veoma loše su šutirali slobodna bacanja i imali 1/5 poslije prve četvrtine.

Do kraja poluvremena šutirali su bacanja 10/18, nešto preko 50% uspješnosti.

Brzo su Finci izašli iz bonusa i svaki faul nad srpskim košarkašima značio je slobodna bacanja, poslije samo tri minuta igre u drugom kvartalu.

Srbija je otišla u jednom trenutku na maksimalnih +17, ali se pred kraj ta prednost istopila.

Finci su imali seriju 7:0, a u posljednjoj sekundi prvog poluvremena Salin pogađa trojku i smanjuje na +10 za Srbiju poslije prvog dijela igre.

Finska je dobro započela treću dionicu i preko Džamara Vilsona spustila na sedam poena zaostatka.

Srbija je pogađala slobodna bacanja u trećoj četvrtini, što je bio veliki napredak u odnosu na prvo poluvrijeme i razlog zašto je održavana dvocifrena prednost.

Reprezentacija Srbije je za tri četvrtine pogodila samo dvije trojke, a Finska se raspucala u trećem kvartalu.

Ipak, prednost od +10 stečena poslije prvog poluvremena zadržana je i pred posljednjih 10 minuta.

Ponovo je nastao problem sa slobodnim bacanjima u posljednjoj četvrtini, ali su "orlovi" održavali dvocifrenu prednost.

Finska je na četiri minuta do kraja uspjela da smanji na minus sedam, ali odmah Srbija uzvraća sa četiri brza poena i opet je vraćena dvocifrena prednost.

Ali, već poslije tajm-auta Finske slijedi serija od 5:0 i poslije dugo vremena dolaze na šest poena zaostatka.

Zategla je Srbija odbranu, išla na lake poene i rutinski riješlia meč i ubjedljivo slavila na kraju.

Srbiju su do pobjede predvodili Anđušić sa 19, Avramović sa 17 i Apić sa 12 poena.

Kod Finaca istakli su se Mahuni sa 15 i Salin sa 10 poena.