Spektakl u najavi – Tim ili Medvedev?

• 22.11.2020. 13:16

Dominik Tim i Danil Medvedev danas od 19 časova igraju u finalu Završnog turnira u Londonu.

Austrijanac i Tim u reprizi polufinala Australijan opena (2020) pokušaće da dođu do prve titule u prestonici Engleske.

Obojica se nalaze u odličnim formama, te se ne može reći da je neko favorit pred veliko finale.

"Borio sam se naporno da dođem do finala. Daću sve od sebe da osvojim titulu. Šta god da se desi, imaću jakog protivnika. Jedva čekam poslijednji meč u posebnoj i čudnoj sezoni", rekao je Tim posle pobjede nad Novakom Đokovićem.

Treći teniser sveta u trileru je savladao Đokovića u meču u kojem je prvo bio na korak do pobjede, a onda i veoma blizu poraza. Tim je u taj-brejku trećeg seta gubio sa 4:0, ali je uspeo da dobije šest poena zaredom i potom meč.

Nešto drugačiji put imao je Medvedev koji je posle velikog preokreta savladao Rafaela Nadala. Rus je u drugom setu uspeo da napravi brejk u gemu u kojem je Španac servirao za pobjedu.

Medvedev se na volšeban način izvukao, a u trećem setu je na svežinu pobedio Rafu.

"Sjajno je što smo uspjeli da pobedimo dvojicu najboljih tenisera u istorijiTo je super za tenis", rekao je Medvedev.

Finale je na programu u 19 časova i bez sumnje nas očekuj fantastičan tenis.