Evropsko prvenstvo u raftingu

Rusima zlato u disciplini sprint

• 05.07.2019. 19:53

Prvog takmičarskog dana Evropskog prvenstva u raftingu "Banjaluka-Vrbas 2019" reprezentacija Rusije osvojila je zlatnu medalju u disciplini sprint, u open kategoriji na stazi Bijeli buk, saopšteno je iz Rafting kluba "Kanjon".

Kapiten reprezentacije Rusije Pavel Grizlov rekao je da je veoma zadovoljan rezultatom u sprintu.

"Pripremali smo se i vrijedno radili da bi osvojili upravo zlato u sprintu. Zadovoljni smo kako smo veslali, sve je bilo onako kako smo dogovorili pred trku i rezultat nije izostao", kaže Grizlov.

Posada Hrvatske osvojila je srebro, a bronzu druga posada Češke.

Prvog dana Prvenstva najviše medalja u svim uzrasnim kategorijama, čak 12, osvojili su timovi iz Češke.

Kod žena je trijumfovala prva posada Rusije, ispred prvih posada Mađarske i Češke.

U disciplini "hed tu hed" u finalnoj trci prva posada Češke bila je bolja od druge češke posade, dok je treće mjesto pripalo ekipi Pavela Grizlova.

Kod žena su ponovo najbolje bile Ruskinje, dok je drugo i treće mjesto pripalo Češkoj.

Na Evropskom prvenstvu u raftingu "Banjaluka-Vrbas 2019", koje je sinoć otvoreno u Rafting centru "Kanjon" u Karanovcu, učestvuje gotovo 250 sportista.

Na šampionatu, koji će trajati do 7. jula, nastupiće 36 timova u muškoj i ženskoj konkurenciji iz 11 evropskih zemalja.

Snagu i umijeće na bukovima Vrbasa u četiri kategorije i četiri discipline odmjeriće timovi iz Bugarske, Hrvatske, Češke, Rumunije, Slovenije, Srbije, Mađarske, Velike Britanije, Rusije, Letonije i domaćina BiH.