Evropsko prvenstvo

Rukometašice savladale Poljsku na startu šampionata

• 30.11.2018. 20:03

Ženska rukometna reprezentacija Srbije uspješno je započela nastup na Evropskom prvenstvu u Francuskoj, pošto je u meču prvog kola Grupe A avladala Poljsku 33:26.

Izabranice Ljubomira Obradovića nešto sporije su počele meč, ali su u nastavku pokazale prepoznatljivu igru i na kraju stigle do ubjedljivog trijumfa.

Poljska je u prvom poluvremenu uglavnom vodila, najviše zahvaljujući nešto lošijoj igri Srbije u napadu, pa je na poluvrijeme otišla sa prednošću od 14:13.

Ipak, u nastavku se slika potpuno okrenula. Katarina Tomašević nastavila je sa odbranama, ali su se srpske rukometašice razigrale u napadu, naročito kapiten Katarina Krpež Slezak.

Srbija je stigla do prednosti od 17:16 i do kraja meča iz minuta u minut povećavala razliku.

Najefikasnija na meču bila je upravo Krpež Slezak sa 11 golova, dok su Јelena Lavko i Јovana Stoiljković meč završile sa po pet pogodaka.

Naredni meč u Grupi A Srbija igra u nedjelju od 18.00 časova, takođe u Nantu, a protivnik je selekcija Švedske.

• 13:55 Вијести

Први преглед најважнијих вијести из земље, региона и свијета.

• 14:00 Телетрговина