Sedmerac u posljednjoj sekundi

Rukometaši BiH pobjedom u Bjelorusiji počeli kvalifikacije

• 25.10.2018. 20:52

Rukometna reprezentacija BiH je ostvarila prvu pobjedu nad Bjelorusijom. Ekipa Bilala Šumana je slavila u Minsku 30:29 golom Nikole Prcea iz sedmerca u posljednjoj sekundi.

Bjelorusija je vodila čak 55. minuta. Imali su domaći većim dijelom meča prednost od dva do četiri gola viška, ali je u odličnom finišu BiH na krilima Ivana Karačića stigla do preokreta.

Golom Terzića iz sedmerca u 56. minuti BiH je prvi put povela 28:27, pa se ušlo u neizvjesnu završnicu. BiH je pri rezultatu 29:29 imala napad za pobjedu ali je pogodila stativu. Domaća reprezentacija je krenula u napad i izgubila loptu , pa je Karačić izborio sedmerac. Nikola Prce je bio siguran za pobjedu 30:29 na startu kvalifikacija za Evropsko prvenstvo.

Tomislav Nuić je bio najefikasniji sa sedam golova, Nikola Prce i Ivan Karačić su dodali po pet golova za BIH.

U subotu će BiH u Tuzli dočekati Češku od 20 časova.

• 22:15 Вечерње вијести

• 22:30 Серија: Ел Чапо (16+)

*Серија: Ел Чапо (16+)

• 23:30 Серија: Ред Рок

Серија: Ред Рок