Sedmi put

Real Madrid je šampion svijeta!

• 22.12.2018. 20:11

Fudbaleri Real Madrida su sedmi put u svojoj istoriji postali klupski šampioni svijeta, pošto su u finalu Svjetskog prvenstva za klubove savladali Al Ain iz Ujedinjenih Arapskih Emirata rezultatom 4:1.

Madriđani su tri puta bili najbolji na svijetu kao osvajači Interkontinentalog kupa, dok su četvrti put trijumfovali u okviru SP klubova, koji je nasledio prethodno takmičenje.

Kraljevski klub je bio prvak planete 1960, 1998. i 2002. godine u okviru Interkontinentalnog kupa, a 2014, 2016, 2017. i ove godine na SP klubova.

Luka Modrić je načeo mrežu ekipe, koju sa klupe vodi hrvatski stručnjak Zoran Mamić, pošto je u 14. minutu poslije dodavanja Karima Benzeme, postigao veoma lijep gol sa 18 metara.

To je bio prvi pogodak hrvatskog veziste u finalima za Real, takođe prvi u sezoni, a posljednji još od 21. januara. Madriđani su na 2:0 čekali do 60. minuta, kada se sa 20 metara udarcem po zemlji u strijelce upisao Markos Ljorente.

U 79. minutu je Serhio Ramos poslije kornera Modrića pogodio mrežu Al Aina glavom, dok je u 86. minutu, glavom poslije slobodnog udarca, gol za domaćina turnira postigao Cukasa Šiotani.

Na kraju je konačnih 4:1 postavljeno u 90+1. minutu, kada je svoju mrežu poslije šuta Vinisijusa Žuniora zatresao fudbaler Al-Aina Jahija Nader.

Gledajući samo SP klubova Real je došao do četvrtog trofeja, po čemu je rekorder, dok Barselona ima tri, a Korintijans dva.

• 14:00 Телетрговина

• 14:15 Серија: Авионџије (Р) (12+)