ABA liga

Raspucana Zvezda deklasirala Cibonu

• 05.10.2020. 20:14

Košarkaši Crvene zvezde deklasirali su Cibonu u Zagrebu u prvom kolu ABA lige rezultatom 104:66 (33:11, 31:17, 20:15, 20:23).

"Crveno-bijeli" su meč u dvorani "Dražen Petrović" riješili već u prvoj četvrtini, ali nisu željeli da spuste "nogu sa gasa" ni u nastavku meča.

Na kraju je razlika bila +38, mada je išla i do +42 tokom meča i na odličan način su izabranici Saše Obradovića otvorili novu sezonu na Jadranu.

Interesantno, prve poene na utakmici je postigla Cibona. Ali, onda slijedi serija Crvene zvezde od 9:0.

Ubrzo je usledila još jedna serija od 14:0 i ekspresno je razlika skočila. Blistao je u tim momentima Džordan Lojd.

Vrlo brzo poslije te, uslijedio je novi niz gostiju iz Beograda, ovog puta od 12:0.

Tako je na kraju prve četvrtine, trojkom Korija Voldena rezultat na semaforu glasio 11:33!

Ispostavilo se da je to bilo presudno, iako je Zvezda i u nastavku fantastično šutirala i pogađala iz svih pozicija.

Ono što posebno može da raduje njene navijače, činili su to različiti igrači, a poeni su bili veoma dobro raspoređeni.

Na kraju prvog poluvremena ponovo je Zvezda završila trojkom, ovog puta Džordana Lojda za fascinantnih 28:64.

U narednom kolu Zvezda će igrati protiv Borca iz Čačka, koji je u prvom kolu napravio veliko iznenađenje i u Beogradu savladao Partizan.

Prije toga "crveno-bijele" očekuje i meč protiv Baskonije u okviru drugog kola Evrolige.