Velika prednost pred revanš

Radnik ide u Trnavu sa dva gola viška

• 11.07.2019. 21:09

Fudbaleri Radnika stekli su veliku prednost pred revanš meč prvog kola kvalifikacija za Ligu Evrope. Oni su u Banjaluci savladali Spartak iz Trnave sa 2:0.

Bijeljinski tim je odigrao veoma disciplinovano, pa gosti nisu imali pravih prilika za gol. Tim Mladena Žižovića je svoje iskoristio i zasluženo slavio. Dobio je njegov tim bitku na sredini i potpuno kontrolisao igru.

Sredinom prvog dijela veliki pritisak Radnika. Demir Peco je dva puta prošao, odigrao je povratnu loptu ali nije bilo njegovih saigrača.

Ipak , presing Radnika se isplatio u 34. minuti. Na odbijenu loptu je natrčao Nedim Mekić i sjajnim udarcem  sa 20 metara savladao Dobrivoja Rusova. Nakon primljenog gola Spartak je krenuo nešto ofanzivnije međutim nije bilo šansi do kraja prvog dijela.

Na startu drugog poluvremena Radnik je povećao prednost. Po lijevoj strani su Bijeljinci izigrali odbranu Spartaka, lopta je došla do kapitena Velibora Đurića koji je neometan šalje u mrežu.