MZT u baražu protiv Zadra

Primorska ušla u ABA ligu

• 04.04.2019. 21:27

Košarkaši Primorske u narednoj sezoni igraće u ABA ligi prvi put u svojoj istoriji, pošto su u finalnoj seriji plej-ofa ABA 2 lige sa 3-0 savladali MZT Skoplje.

Poslije dva trijumfa na svom parketu, slovenački predstavnik je iskoristio prvu meč loptu i pobjedom u Skoplju 66:61 došao do velikog rezultata.

MZT će novu šansu da se plasira u ABA ligu imati u baražu sa Zadrom.

Primorska je do trijumfa u glavnom gradu Sjeverne Makedonije došla zahvaljujući sjajnoj igri u drugoj i trećoj četvrtini. U trećem kvartalu rivala su sveli na samo 9 postignutih poena i sa +13 ušli u odlučujućih 10 minuta.

Tamo je MZT svim silama pokušavao da izbjegne poraz i izbori četvrtu utakmicu, međutim, bezuspješno.

Najefikasniji u pobjedničkom timu bio Marko Jagodić Kuridža sa 17 poena, uz 14 skokova, Heris je imao 14, a Šiško 10.

Kod MZT, Bojić je upisao 20 poena, dok je Vudard dodao 18.

• 22:15 Вечерње вијести

• 22:30 Серија: Ел Чапо (16+)

*Серија: Ел Чапо (16+)

• 23:30 Серија: Ред Рок

Серија: Ред Рок