U pobjedi Siksersa

Povreda Bobija Marjanovića obilježila veče u NBA VIDEO

• 26.02.2019. 07:29

Boban Marjanović je doživio veliki peh u napetom NBA meču u kome je najprije izvrsno igrao za Filadelfiju protiv Nju Orleansa.

Isprva je sve djelovalo izvrsno za srpskog gorostasa. U igru je ušao kao rezerva, a do učinka od 12 poena (šut 6/8), deset skokova, dve blokade i po jedne asistencije i "krađe" stigao je za 20 minuta uz nekoliko bravura.

Bilo je tu njegovih prepoznatljivih poteza za koje NBA odbrane nemaju lijeka, ali je ova utakmica na kraju bila kobna po srpskog reprezentativca.

Naime, u pobjedi (110:111) Seventisiksersa koji su umalo prokockali 10 poena prednosti u samoj završnici, Marjanović je doživio povredu u u pretposljednjem minutu.

On je 75 sekundi prije kraja utakmice uhvatio loptu pod košem svoje ekipe, sačuvavši joj tako prednost od tri poena razlike, a onda je nezgodno pao usljed proklizavanja krilnog centra "pelikana", Šeika Dialoa.

Boban Marjanović je u velikim bolovima pao na parket, a kada su to vidjeli, njegovi saigrači koji su krenuli u napad odmah su zatražili tajmaut i potrčali ka njemu. Uz njihovu pomoć, Marjanović je napustio teren.

Po zavretku utakmice (u kojoj je najefikasniji bio njegov najbolji drug, Tobijas Heris, sa 29 poena, a kod poraženih Džru Holidej sa 22), iz Seventisiksersa je kratko saopšteno da će u danu koji slijedi - "Boban Marjanović, koji je povrijedio desno koleno, biti podvrgnut medicinskim ispitivanjima".