Rekord NBA karijere

Poslije košmara, eksplozija: Moćni Bogdanović "rasturio" Pelikanse

• 06.08.2020. 22:08

Bogdan Bogdanović odigrao je utakmicu karijere od dolaska među Kingse, a meč protiv Nju Orleans Pelikansa pamtiće dok je živ pošto je direktnom rivalu u borbi za plej-of ubacio fantastičnih 35 poena.

Poslije očajne prošle utakmice u kojoj je šutirao 1-15, Bogdanović je pokazao da se neće lako poremetiti.

Kingsi su, najviše zahvaljujući inspirisanom srpskom šuteru, ali i Foksu (30p), savladali Pelikanse rezultatom 140:125 i tako ostali u kombinaciji za doigravanje, iako i dalje sa tankim šansama.

Američki komentatori bili su oduševljeni igrom Bogdanovića. Već poslije prve četvrtine ovaj ih je natjerao da galame u prepoznatljivom maniru pošto je za prvih 12 minuta postigao 19 poena - uz 5/5 u šutu za tri.

Do poluvremena Bogdanović je nanizao 24 poena, za vođstvo Kingsa 77:70 u "run and gun" nadigravanju sa Pelikansima.

Nastavak je donio još sigurnije izdanje Sakramenta i Bogdanov poenterski rekord karijere.

Podsjetimo, srpski bek je dosad na jednoj utakmici najviše ubacio 31 poen.