Polufinale "Kupa Karpata"

Poraz rukometašica Srbije u Bukureštu

• 24.11.2018. 16:26

Ženska rukometna reprezentacija Srbije poražena je od domaćina Rumunije sa 26:29 (15:13) u polufinalu "Kupa Karpata" u Bukureštu. U meču za treće mjesto odmjeriće snage sa Ruskinjama, olimpijskim šampionkama iz Rija.

Najbolje srpske rukometašice odigrale su odlično prvo poluvrijeme protiv renomiranog protivnika, ali su domaće rukometašice u nastavku uspjele da odvoje prednost koju su sačuvale do kraja za pobjedu i plasman u finale.

Najefikasnija u redovima Srbije bila je Katarina Krpež Šlezak sa šest golova, dok su Andrea Lekić i Јelena Lavko postigle po pet.

Rumunija će u finalu turnira igrati protiv svoje B selekcije, koja je u prvom polufinalu nadigrala Rusiju sa 25:24.

Srbija će u meču za treće mjesto na Kupu Karpata od 14 časova odmjeriti snage sa olimpijskim šampionkama iz Rio de Žaneira.