Premijer liga BiH

Pobjeda Radnika, poraz Krupe na domaćem terenu

• 01.09.2018. 21:40

Fudbaleri Radnika iz Bijeljine ostvarili su treću ovosezonsku pobjedu savladavši GOŠK Gabelu sa 1:0. U isto vrijeme Zrinjski je u gostima bio bolji od Krupe poslije preokreta sa 2:1.

Radnik je slavio golom Glišića u u 74. minuti. Treba reći da su igrači gostiju više od sat vremena igrali sa igračem manje, jer je Dajić u 28. minuti dobio crveni karton. Bijeljinci se  poslije ove pobjede, nalaze na petom mjestu Premijer lige.

Igrači Zrinjskog preuzeli su lidersku poziciju u prvenstvu, bar dok Sarajevo, Željezničar i Široki Brijeg ne odigraju svoje utakmice osmog kola Premijer lige BiH. Krupa je povela protiv aktuelnog šampiona BiH golom Nikolića u 24. minuti, a tri minute prije kraja poluvremena Barišići vraća stvari na početak. Gol vrijedan nove pobjede i tri boda za Zrinjski postiže Zrnjski u 74. minuti.

Mladost DK je bila bolja od Slobode sa 1:0, dok je Tuzla Siti bila bolja od Zvijezde 09 sa 3:1.

Derbi kola između Širokog i Željezničara igra se sutra, od 20 časova.