Evroliga

Pobjeda Fenera, Gudurić junak meča

• 13.12.2018. 22:29

Košarkaši Fenerbahčea ostvarili su 11. trijumf u 12. kolu Evrolige, a junak pobjede protiv Emporio Armanija bio je srpski reprezentativac Marko Gudurić.

Tim iz Istanbula je savladao Milaneze sa 92:85 i sa samo jednim porazom ostao je usamljen na vrhu tabele elitnog klupskog takmičenja u Evropi. Gosti iz Italije su upisali četvrti uzastopni poraz.

Fener je u posljednjem minutu trećeg perioda prvi put imao dvocifrenu prednost (67:57), a kada je ekipa Željka Obradovića povela 77:65 malo ko je vjerovao da je moguć preokret.

Ipak, nevjerovatni Majk Džejms je sa četiri pogođene trojke svom timu vratio nadu na nešto više od dva minuta prije kraja - 81:79. Milanezi su bili u naletu, međutim, odgovornost je preuzeo Gudurić i postao igrač utakmice.

Srbin je pogodio trojku za 84:79, a poslije promašaja Džejmsa, još jednom bio uspješan iza linije 6.75 metara za potpuno 'ludilo' u Fenerbahče areni.

Gudurić je meč završio sa 20 poena (5/6 za dva, 2/2 za tri, 4/4 slobodna bacanja), uz 2 skoka, 3 asistencije i 2 ukradene lopte za 25 minuta, Jan Veseli je dodao 17, Žofri Lovernj 15, a Nikola Kalinić 8 (1/5 za dva, 2/2 za tri), uz 5 skokova i 3 asistencije za 25 minuta.

U poraženoj ekipi ponovo nije bilo povrijeđenog Nemanje Nedovića, a pored Džejmsa koji je upisao 31 poen (6/13 za tri) i 6 asistencija, dvocifreni su bili još Arturas Gudaitis i Mindaugas Kuzminskas sa po 13 poena. Vladimir Micov je za 35 minuta zabeležio 8 poena (1/2 za dva, 2/6 za tri), uz 2 skoka i 5 asistencija.