Savladali Čile

Peru nakon 44 godine u finalu Kopa Amerike

• 04.07.2019. 08:18

Reprezentacija Perua igraće u velikom finalu Kopa Amerike koje je na rasporedu 7. jula.

Peruanci su kasno sinoć po našem vremenu deklasirali favorite Čile rezultatom 3:0 i tako sasvim neočekivano dobili priliku boriti se za titulu najboljeg u Južnoj Americi.

Na stadionu Arena do Gremio u Porto Alegreu, pobjednik je riješen već nakon pola sata igre, kada su nominalni gosti imali dva gola prednosti.

Prvo je Flores u 21. minuti nakon asistencije Karilja zabio za 1:0.

Igrala se 38. minuta kada je Jotun ponovo nakon asistencije Karilja drugi put savladao Arijasa za 2:0.

Uslijedili su napadi Čilea, a treba izdvojiti šansu Fuenzalide koji u 44. minuti sjajno šutira glavom, ali Galjese brani.

U drugom poluvremenu još jači napadi Čilea. Vargas u 52. minuti pogađa glavom stativu.

Nastavio je Vargas sa promašajima, a naredni je došao u 77. minuti, ali opet Galjese izlazi kao pobjednik u ovom duelu.

Novu šansu za Čile propušta Sančez u 83. minuti. Kazna za promašaje došla je u sudijskoj nadoknadi kada je Guerero postavio konačnih 3:0.

Mogao je Čile do počasnog gola, ali u 94. minuti, ali tragičar Vargas opet promašuje penal.

Peru se tako nakon 44 godine plasirao u finale Kopa Amerika, te 1975. su bili šampioni, a u grupnoj fazi ovogodišnjeg takmičenja poraženi su od Brazila sa čak 5:0.

Čile će tako za treće mjesto igrati protiv Argentine, a taj susret je na rasporedu 6. jula.

• 22:15 Вечерње вијести

• 22:30 Серија: Развратник (16+)

Серија: Развратник

• 23:30 Серија: Ред Рок

Серија: Ред Рок