Superliga

Partizan rutinski do pobjede nad Metalcem

• 03.04.2021. 21:22

Fudbaleri Partizana malo su se pomučili da dođu do prvog gola, ali su onda lagano dobili meč protiv mladog i poletnog tima Metalca iz Gornjeg Milanovca, ostvarivši pobjedu od 3:0.

Crno-bijeli su ostali na minus devet bodova u odnosu na Crvenu zvezdu pred vječiti derbi, koji je na programu u srijedu, a biće odrigran na stadionu "Rajko Mitić".

Bilo je malo problema da Partizan "otvori" goste, a to je učinio sa bijele tačke, pošto je prethodno nesmotren i nepotreban start doveo do kaznenog udarca.

Sejduba Suma je bio siguran izvođač za vođstvo Partizana.

U nastavku je ekipa Aleksandra Stanojevića dodala gas i u razmaku od pet minuta, od 54. do 59. minuta, preko iskusnih Miloša Jojića i Lazara Markovića osigurala pobjedu.

Posljednji poraz su crno-bijeli doživjeli još 26. oktobra u Nišu od Radničkog, nakon toga je Partizan započeo seriju bez poraza koja traje i dalje i u srijedu će biti na pravom ispitu.

Računajući i Kup i prvenstvene utakmice, Partizan je dobio 17 mečeva zaredom, bez remija.