U Top 16 sa druge pozicije

Partizan poražen od Lokomotive

• 11.12.2019. 20:45

Košarkaši Partizana poraženi su od Lokomotive u Krasnodaru u 9. kolu Evrokupa rezultatom 83:76 i u Top 16 fazu će se plasirati kao drugoplasirani tim iz grupe B.

Ekipa Andree Trinkijerija je u Rusiji upisala treći poraz i u posljednjem kolu, u meču bez rezultatskog značaja, dočekuje Limož, dok je Lokosima za plasman u sljedeću fazu neophodan trijumf protiv Tofaša u Bursi.

Crno-bijeli će u novoformiranoj grupi E biti sa prvoplasiranom ekipom iz grupe A, trećeplasiranom iz grupe C i četvrtoplasiranom iz grupe D.

Partizan je u Krasnodaru imao i katastrofalne, ali i vrlo dobre periode igre. Lokosi su mnogo bolje počeli meč i brzo su došli do dvocifrene prednosti (16:4) i tako goste natjerali da jure rezultat.

Ekipa iz Humske je ekspresno odgovorila serijom 9:0, ali je Lokomotiva do kraja prvog perioda imala još jedan bijeg - 26:15. U drugom periodu viđena je izjednačena borca, gostima je proradio šut za tri poena, a najbolji period igre crno-bijeli su imali u trećoj četvrtini.

Rašon Tomas i Koi Volden su kreirali seriju 10:2 na početku drugog poluvremena za maksimalnih plus 3 za goste. Međutim, Trinkijerijev tim, koji je u Rusiju otputovao bez Novice Veličkovića i Ognjena Jaramaza, je u odlučujućih 10 minuta postigao svega 10 poena i ispustio mnogo skuplji tim.

Litvanac Mindaugas Kuzminskas je bio najefikasniji sa 17 poena, Vil Kamings je bio odličan sa poenom manje, a dvocifreni su bili još Dmitri Kulagin sa 15 i Džoni O'Brajant sa 10 poena. Mantas Kalnietis je upisao 5 poena i 9 asistencija.

Kod crno-bijelih, koji su postigli 11 trojki iz 29 pokušaja, Stefan Birčević je prednjačio sa 17 poena (5/7 za tri), Volden i Gordić su zabilježili po 12, Nikola Janković 10, Tomas 7, a Redži Rednig 4 (0/5 za tri), uz 4 skoka i 6 asistencija.

• 20:00 Тет а тет са Татјаном Трнинић