Liga Evrope

Partizan lako do drugog kola

• 20.07.2018. 07:10

Fudbaleri Partizana savladali su Rudar iz Pljevalja sa 3:0 i sa ukupnim rezultatom 6:0 se plasirali u drugo kolo kvalifikacija za Ligu Evrope.

Naredni protivnik je ekipa litvanskog Trakaija, a prvi meč igra se sljedećeg četvrtka u Beogradu.

Fudbaleri Partizana bez previše muke plasirali su se u drugo kolo kvalifikacija za Ligu Evrope, pošto su i u revanš meču savladali ekipu Rudara sa 3:0.

Crno-bijeli su već u prvoj utakmici praktično riješili pitanje pobjednika dvomeča (3:0), ali su ozbiljno ušli u utakmicu na svom terenu i pokazali da se nalaze u dobroj formi.

Danilo Pantić, koji je na večerašnjem meču nosio kapitansku traku, postigao je prvi gol na meču već u 11. minutu, poslije uigrane kombinacije iz kornera, da bi Ožegović u 44. minutu udvostručio prednost domaćina.

Konačan rezultat postavio je rezervista Rikardo Gomeš u 83. minutu.

Naredni rival Partizana je litvanski Trakai, koji izašao kao bolji iz dvomeča sa kazahstanskim Irtišem, a prva utakmica igra se sljedećeg četvrtka u Beogradu.