FIBA Liga šampiona

Poraz Igokee od Hapoela

• 24.12.2020. 19:50

Košarkaši Igokee poraženi su od Hapoel Jerusalima u 4. kolu FIBA Lige šampiona rezultatom 84-68.

Utakmica počinje u 20 časova i možete je pratiti na programu ATV-a.

Dvije ekipe su se već sastale u Laktašima u utorak, i tada su Aleksandrovčani slavili rezultatom 75-73.

Nakon tri kola Igokea ima omjer 2-1, dok Hapoel ima jednu pobjedu iz tri meča.

Tok meča:

I četvrtina

Nakon prvih 10 minuta Hapoel vodi rezultatom 23-19. Hapoel je bolje otvorio meč i poveo 10-6, ali Igokea uzvraća serijom od 7-0.  Hapoel je bio veoma raspoložen u ovom dijelu igre. Nominalni domaćini pogodili su 6 trojki iz 13 pokušaja. Tamir Blat je pogodio dvije trojke za ekipu iz Jerusalima, a Braun, Krejmer, Vilson i Tomas po jednu.

Edin Atić za Igokeu je u prvoj četvrtini  postigao je 8 poena i imao tri skoka.

II četvrtina

Nije Igokea dobro otvorila drugu dionicu. Bili su bez poena skro tri minuta, a gosti su oštili na +6 te tu prednost odžavali do samo kraja četvrtine. Ipak, Igokea se vraća u meč serijom 5-0.

Prvo je Jošilo smanjio na 38-35, da bi Klemons pogodio za 38-38. Tim rezultatom se i otišlo na odmor.

Atić je na poluvremenu postigao 11, Klemons 7, a Fundić 6 poena.

Hapoel je u ovom dijelu igre pogodio dvije trojke iz devet pokušaja. Njihov najefikasniji igrač za sada je Tomas sa 13 poena koji još nije promašio šut na meču.

III četvrtina

U drugom poluvremenu je nastavljena rezultatska neizvjesnot, a treću četvrtinu Hapoel je riješio u svoju korist rezultatom 21-16.

Tomas je nastavio gdje je stao u prvom dijelu. I dalje je bez promašaja iz igre, postigao je 18 poena, a ima i 6 skokva. Uz njega je dvocifren još i Braun sa 10, dok Vilson i Blat imaju 9.

U Igokei Atić i Klemon su dvocifreni (11), Fundić ima 8, a Jošilo 9 poena.