Liga šampiona

Nestvaran meč Sitija: Preokretom do pobjede

• 20.02.2019. 23:04

Fudbaleri Mančester sitija pobijedili su na gostovanju Šalke sa 3:2, u osmini finala Lige šampiona.

Srpski fudbaler Matija Nastasić odigrao je dobar meč za tim iz Gelzenkirhena, ali to nije bilo dovoljno da se izbjegne poraz od šampiona Engleske.

Na papiru ovo je trebalo da bude duel ekipa gde je kvalitet između timova najveći, međutim njemački tim je ozbiljno namučio "Građane".

Izabranici Pepa Gvardiole uspjeli su da preokrenu rezultat sa igračem manje i time ostvare veliki trijumf. Siti je od 67. minutu igrao sa igračem manje i gubio je sa 2:1, ali je zahvaljujući golovima Liroja Sanea i Rahima Sterlinga došao do pobjede.

Sve je dobro krenulo za goste jer je Kun Aguero u 18. minutu iskoristio veliku grešku odbrane. Ferman je loše dodao loptu do Brume koji ju je izgubio pod naletom Davida Silve.

Španac je potom loptu dodao do Aguera koji ju je samo proslijedio u gol. Siti je imao sve na svojoj strani, ali su domaći fudbaleri u završnici poluvremena uspjela da preokrenu rezultat.