ABA liga

Neizvjesna utakmica: Budućnost savladala Zadar

• 04.03.2019. 22:51

Košarkaši Budućnosti pobijedili su Zadar rezultatom 75:69 u posljednjoj utakmici 20. kola ABA lige.

Odlično je Zadar otvorio utakmicu i nakon prvih deset minuta imao prednost od četiri poena viška (23:27), a na poluvrijeme se otišlo neriješenim rezultatom 45:45. Zadar se nije predavao, uspijevao je držati rezultatsku ravnotežu tako da se ušlo u potpuno otvorenu i neizvjesnu završnicu.

U posljednje dvije minute Budućnost je ušla sa jednim košem viška (70:69), a onda je Ervin Džekson pogodio trojku kojom se domaći tim odvojio na plus četiri poena, da bi u posljednji minut ušao sa šest poena viška (75:69). Na samom kraju Šehović je pogodio trojku, međutim, nakon pregledanog snimka ovaj koš je poništen.

Najefikasniji u timu Budućnosti bio je Erl Klark sa 18 poena dok je Zadar predvodio Luka Žorić sa 22 poena.

Budućnost se nakon ovog trijumfa izjednačila sa Cedevitom na drugom mjestu sa 14 pobjeda, dok je Zadar ostao na sedam trijumfa.