Sedma pobjeda zaredom

Nagetsi gaze sve pred sobom: Jokić načeo, Marej dovršio Sanse

• 24.12.2019. 08:15

Denver Nagetsi su uhvatili zalet, neumorno "gaze" rivale, a već sedmi trijumf u nizu stigao je u Arizoni protiv Finiksa - 113:111.

Junak je bio Džamal Marej, strelac koša za pobjedu 3.2 sekunde pre kraja, ali slava ide Nikoli Jokiću, čiji je doprinos još jednom uspjehu Nagetsa bio ogroman.

Ponovo je srpski centar dominirao, upisao novi "tripl-dabl", sedmi ove sezone sa 22 poena, 12 skokova i 10 asistencija, odigrao ključnu ulogu u dramatičnoj završnici sa devet poena u posljednja četiri minuta.

Pogodio je Nikola čak četiri trojke iz sedam šuteva, najvažniju dva minuta pre kraja za 108:108 i najavio burnu završnicu u kojoj su šuterske role preuzeli Marej na jednoj i Buker na drugoj strani.

Džamal Marej je bio najefikansiji u redovima Denvera, ubacio je 28 poena, imao i 7 asistencija, a ovo je njegov šut koji je riješio pobednika.

Bio je to vrhunac izuzetno uzbudljive završnice u Arizoni.

Prethodno, Marej je pogodio i trojku za vođstvo 111:108, a dvije sekunde kasnije, pošto su Sansi imali tajm-aut i ubacivanje sa strane, Buker je "ispalio" i pogodio trojku, za egal pred posljednji napad Nagetsa.

Pustili su gosti da "iscuri" vrijeme, Marej je preuzeo odgovornost, na sebi je imao agresivnog čuvara iz čijeg se "zagrljaja" otrgao i pogodio izuzetno težak šut - za pobjedu!

Tako je Denver upisao sedmu uzastopnu pobjedu, 21. ove sezone, uz 8 poraza, i učvrstio drugo mjesto na Zapadu, dok je Finiks u kontra ritmu - ovo je Sansima bio sedmi uzastopni poraz.

Najbolji u poraženoj ekipi bio je Riki Rubio sa 21 poenom, 7 skokova i 9 asistencija, i jedan od osmorice "dvocifrenih" kod Finiksa. Ubre je imao 14 poena, Šarić i Kaminski po 13, Bejns, Buker (1/6 za tri) i Džonson po 11.