Masters u Rimu

Nadal se revanširao Zverevu za poraz u Madridu

• 14.05.2021. 14:39

Rafael Nadal se plasirao u polufinale Mastersa u Rimu.

Drugi nosilac na Foro Italiku je poslije 120 minuta igre pobijedio šestog tenisera svijeta i šampiona Mastersa u Madridu, Aleksandera Zvereva, 6:3, 6:4.

Biće to osmi duel Zvereva i Nadala, s tim da španski teniser vodi 5:2, među kojima je i jedan trijumf baš u Rimu prije tri godine, ali je Zverev slavio u posljednja dva – u Parizu i Završnom turniru.

Tako se Nadal plasirao u svoje 12. polufinale na Foro Italiku. Nadal je počeo meč u žestokom ritmu.

Upalio je u punu brzinu od početka, za razliku od protivnika.

Odmah je španski teniser uspio da stigne do brejka za 2:0, potom ga potvrdio i stigao do novog brejka za 4:0.

Kada se činilo da će lako doći do seta, Zverev se konačno trgnuo i zaigrao bolje.

Vratio je brejk, smanjio na 4:1, potom dobio naredni servis gem.

Nadal je poslije nekoliko gemova u kojima je viđena zaista velika borba uspio da održi taj brejk prednosti i poslije 48 minuta dođe do početnog seta, 6:3.

Drugi set je počeo tako što Nadal nije iskoristio brejk loptu u početnom gemu, a onda je u četvrtom, Zverev imao 0:40 na servis Španca, ali je Nadal i to izdržao i poslije pet poena u seriji stigao do 2:2.

U narednom gemu, opet je Zverev propustio priliku da završi gem, Nadal je iskoristio drugu brejk šansu i poveo da 3:2.

Imao je Zverev i u šestom gemu nove prilike za brejk, 15:40, ali je Nadal ponovo izdržao sve, dobio ključne poene i potvrdio brejk.

Uspio je Zverev da dobije svoje servis gemove, na 5:4 za Nadala imao je nove tri brejk prilike, nije ni njih koristio i dalje nije moglo.

Španac će u polufinalu igrati protiv Amerikanca Rejlija Opelke koji je savladao Argentinca Federika Delbonisa sa 7:5, 7:6 (2).