Masters u Madridu

Nadal se plasirao u četvrtfinale, čega ga Vavrinka

• 09.05.2019. 22:12

Drugi teniser svijeta Rafael Nadal plasirao se u četvrtfinale Mastersa u Madridu.

Rafa koji je ovaj turnir osvajao pet puta, u osmini finala je pobijedio Amerikanca Frensisa Tijafoa, 6:3, 6:4 poslije 93 minuta igre.

Španac je pokazao da polako ulazi u željenu formu i kako se bliži Rolan Garos, njegov omiljeni Grend slem, igra sve bolje.

U prvom setu bio mu je dovoljan jedan brejk, u četvrtom gemu poslije kojeg je poveo sa 3:1.

Do kraja seta je bio siguran prilikom servisa, nije dozvolio Tijafou nijednu brejk loptu, a drugu set loptu je iskoristio i dobio početni dio igre sa 6:3.

U drugom setu, Nadal je u četvrtom gemu spasao brejk loptu, da bi u narednom iskoristio priliku koja mu se ukazala i tako načinio ključni brejk.

Potom je poveo sa 4:2 i rutinski kontrolisao igru do kraja susreta.

Protiv Vavrinke je odigrao 20 mečeva, u pobjedama vodi sa 17:3, a ovo će im biti drugi okršaj u glavnom gradu Španije.

Osim Nadala, pobjede su izborili i Stefanos Cicipas i Aleksander Zverev, koji će odmeriti snage u četvrtfinalu.

Cicipas je pobijedio Fernanda Verdaska sa 6:3, 6:4, dok je Zverev bio bolji od Poljaka Huberta Hurkača, 3:6, 6:4, 6:4.