Odbojkašice silovite

Maksimalna pobjeda Srbije na početku EP

• 23.08.2019. 17:55

Odbojkašice Srbije maksimalnim rezultatom savladale su Finsku u meču prvog kola A grupe Evropskog prvenstva. Izabranice Zorana Terzića slavile su sa 3:0 (25:17, 25:15, 25:17).

Aktuelne šampionke došle su do pobjede za samo 72 minuta igre. Uprkos nešto lošijem početku, kada su Finkinje povele 4:0 u prvom setu, Srpkinje su sve vrijeme kontrolisale situaciju.

Očekivano su Srpkinje bile nadmoćnije u bloku, bolje su bile i u realizaciji napada, pa su došle do maksimalne pobede.

Nešto slabiji rival dao je selektoru Terziću priliku da na djelu vidi sve svoje igračice, izuzev povrijeđene Silvije Popović. Tako su u trećem setu na kontinentalnom šampionatu debitovale Katarina Lazović i Maja Aleksić.

Najefikasnija u srpskom timu bila je Ana Bjelica sa 10 poena, dok je Mina Popović brojala do osam.

Naredni meč Srbija igra u nedjelju protiv Bugarske, dan kasnije sa Francuskom, potom protiv Grčke 28. avgusta, a sve ove utakmice počeće u 16 časova po našem vremenu.

U posljednjem kolu, u derbiju grupe, Srbija će igrati protiv domaćina Turske, 29. avgusta od 18.30 časova.

• 11:55 Вијести

• 12:00 Телетрговина

• 12:15 Бизнис клуб (Р)