Bez golova u Ligi šampiona

Liverpul i Barselona se ispromašivali

• 20.02.2019. 07:07

U prvim mečevima osmine finala Lige šampiona u velikom derbiju Liverpul i Bajern Minhen odigrali su bez golova (0:0), baš kao i Lion i Barselona.

Iako su dueli u Engleskoj i Francuskoj najavljivani kao spektakli, od toga bar u prvih 90 minuta nije bilo ništa, i sada je jasno da će odluka pasti u revanš mečevima koji su na programu za dvije nedjelje.

Klopovi izabranici bili su nešto bliže pogotku, pogotovo u finišu prvog poluvremena, ali je odbrana na čelu sa Nojerom izdržala i sigurno da im nula "Enfildu" daje krila i malu prednost pred revanš, pogotovo ako se zna da je Liverpul sva tri puta tokom ove sezone u grupnoj fazi poražen (PSŽ, Napoli, Crvena zvezda).

I drugi duel između Olimpika i Barselone nije donio fudbal na očekivanom nivou, iako je katalonski klub bio mnogo konkretniji i pravo je čudo kako nisu zatresli mrežu Lopeša.