Liga 1

Lil slavio u parizu nakon četvrt vijeka

• 03.04.2021. 20:32

Veliki derbi na "Parku prinčeva" između Pari Sen Žermena /PSŽ/ i Lila pripao je Lilu minimalnim rezultatom 1:0, pa je tim sa sjevera ponovo usamljen na čelu tabele francuske Lige 1.

Lil je imao odlične timove, generacije i generacije su prolazile, ali od aprila 1996. godine nije uspjevao da trijumfuje u "gradu svjetlosti" i ova generacija je učinila ono što mnoge prije njih nisu - pobijedila je Pari Sen Žermen na njegovom terenu, a da li je kadra da se okiti i titulom prvaka - saznaće se na kraju sezone.

Jedini pogodak u meču je viđen u 20. minutu, kada je Džonatan Dejvid savladao Kejlora Navasa za konačnih 1:0.

Očekivalo se mnogo više, posebno od domaćina, koji je jedinu pravu šansu imao preko Kilijana Mbapea pet minuta prije primljenog gola, dok je Lil imao još dvije vrlo izgledne prilike da dođe, možda, i do ubjedljivije pobjede.

U drugom do sada odigranom susretu, Monako je kao domaćin savladao Mec sa laganih 4:0, a ipak, otpor gostiju su "Kneževi" slomili tek u drugih 45 minuta, kada su Sesk Fabregas i Kevin Foland donijeli 2:0 u 50. i 52 minutu, da bi Visam ben Jeder sa još dva gola zapečatio sudbinu gostiju.

Od 21.00 čas se u Lansu sastaju domaći istoimeni tim i Lion, dok su ostali mečevi na programu sutra.