Rolan Garos

Lajović i Tipsarević u osmini finala

• 31.05.2019. 14:36

Srpski teniseri Dušan Lajović i Јanko Tipsarević su se plasirali u osminu finala Rolan Garosa u dubl konkurenciji.

Oni su maksimalnim rezultatom, 7:5, 7:6(5), savladali Denisa Molhanova i Igora Zelenaja, u meču koji je trajao 104 minuta.

U borbi za četvrtfinale će se sastati sa timom koji pobijedi u duelu Rohana Bopane i Marijusa Copila protiv Benžamena Bonzija i Antoana Oana.

Srpski tandem je već u prvom gemu prvog seta napravio brejk, u trećem su imali šansu da to ponove, ali su protivnici ipak uspjeli da sačuvaju servis.

U šestom gemu je ukrajinsko-slovački tandem bez izgubljenog poena uzeo servis srpskih tenisera i poravnao rezultat na 3:3.

Do prve set lopte su Lajović i Tipsarević stigli u desetom gemu, ali u tome nisu uspjeli, da bi potom uslijedio brejk bez izgubljenog poena.

U 12. gemu srpski tandem je okončao set, iskoristivši drugu brejk loptu, a prethodno su spasili jednu brejk loptu.

Drugi set je počeo sa četiri uzastopna brejka, pa su uslijedila četiri gema u kojima su serviseri bili uspješniji, pa još dva sa brejkovima.

U desetom su Lajović i Tipsarević imali meč loptu – nisu je iskoristili, a protivnici su uspjeli da naprave brejk i smanje na 5:5.

Meč je otišao u taj-brejk, koji je srpski tandem okončao rezultatom 7:5, iskoristivši drugu vezanu meč loptu.