Minimalac

Lacio se provukao protiv Frozonea

• 04.02.2019. 21:12

Fudbaleri Lacija ostvarili su pobjedu u gostima nad ekipom Frozinonea (1:0) u susretu 22. kola Serije A.

Rimljani su tako prekinuli niz od tri utakmice bez pobjede, a pobjedu im je donio Felipe Kaisedo pogotkom u prvom poluvremenu.

Lacio je nastupio bez reprezentativca Srbije Sergeja Milinkovića-Savića koji je pauzirao zbog žutih kartona, ali i bez njega, Rimljani su bili uspješni.

Momenat odluke dogodio se u 36. minutu. Luis Alberto je pronašao Kaiseda koji je snažnim udarcem sa 14 metara zatresao mrežu, ispostavilo se da je to bio i jedini pogodak na utakmici.

Andrea Pinamonti je u 85. minutu imao šansu da izjednači, ali je šutirao visoko ptreko gola i prilika je propala.

Ipak, domaćini će svakako imati šta da kažu poslije meča koji je obilježio sporni momenat iz 26. minuta. Sudija Mihael Fabri je prvo pokazao na bijelu tačku poslije duela u kojem je Bastos povukao za dres igrača Frozinonea, ali je uz konsultaciju VAR-a promenio odluku.

Poslije ovog kola, Frozinone je na pretposljednjem mjestu sa 13. bodova dok šestoplasirani Lacio ima 35.