Serija A

Juventus potopljen u Firenci

• 22.12.2020. 22:37

Fudbaleri Juventusa nastavili su sezonu kako su i počeli i to u lošem ritmu, a ovoga puta lošu igru kaznila je Fiorentina i to sa visokih 3:0.

Vlahović je kaznio golmana Juventusa još u trećem minutu meča, ali to i nije najgora stvar koja im se desila s obzirom da je Kvadrado zaradio direktan crveni karton.

Stara dama je izgledala nepovezano na terenu, dok je Fiorentina vezala loptu i neprekidno prijetila.

Taj pritisak isplatio se već u drugom poluvremenu kada je greškom loptu u svoj gol servirao Aleks Sandro.

Da ne bude da je greška, bivši igrač Juventusa Martin Kaseres samo minutu poslije ovjerio je rezultat na ovom meču pogotkom za 3:0.

Pored ovakvog potopa, Dejan Kuluševski morao je da napusti igru tri minuta prije kraja zbog povrede.

Milan predvodi ligu sa 31 bodom, dok je Juventus na četvrtom mjestu sa 24 boda.

Fiorentina je napredovala sa 16 mjesta na 15 i ima svega 14 bodova.

Dibala je i ovu utakmicu presjedio na klupi zbog izvjesnog sukoba sa upravom i trenerom Pirlom kojem se nakon ovog meča polako zatvaraju vrata kluba iz Torina.